הפרויקט ״כולם נרדמים בשמירה״ עוסק במחאה הישראלית, או בעצם בהיעדרה. העבודה שואלת שאלות על ציות, חינוך, צבא, קפיטליזם, שלטון רודני, שחיקה ואיבוד תקווה, בתקווה למצוא תשובה לשאלה ״למה ישראלים לא מצליחים למחות כמו שצריך?״
 

Sketchbook4
Sketchbook4

sketchbook11
sketchbook11

Sketchbook2
Sketchbook2

Sketchbook4
Sketchbook4

1/10

מערכות הלבוש בקולקציה עשויות בדים מעולמות בגדי העבודה והצבא - דרילים, כותנות עבות ובדים קריספיים ועמידים. כמו כן, שימוש חוזר בשלטי תעמולת בחירות. הקולקציה מעוצבת כך שתכביד ותגביל את הלובש. הבגדים מיועדים לאנשים בעלי דעה שלא מפחדים להעביר ביקורת. מתוך שפת כרזות המחאה, הטכניקה השלטת היא דפוסי רשת ענקיים ושימוש במשחה טקסטילית להקשחה והשטחה. הדפוסים הם קולאז׳ים המחברים כרזות מחאה מוכרות בחיבורים חדשים שמוציאים אותן מהקשרן.

מקורות ההשראה לקולקציה הם כרזות מחאה מהארץ והעולם שחקוקות בתודעה הקולקטיבית הישראלית. עבודות של דוד טרטקובר, להב הלוי, קבוצת ״תנועה ציבורית״ ועוד. העבודה כוללת ציטוטים מבגדי עבודה, מדי צבאות שונים, קבוצות מרד ותנועות נוער.

קולקצית גמר מאויירת.jpg

סדרת ההדפסים הלקוחה מתוך הקוקלציה מנסה להקביל את המתחים במציאות הישראלית למתחים בהפגנה הישראלית. הרצון להפגין ולזעוק, אל מול סולידריות מרסנת. ההדפסים מורכבים מחיבורים של כרזות ממחאות שכולנו מכירים, המדגישים את הקונפליקט הפנימי שהוא המציאות הישראלית.

שלום שחלמתי.jpg
שנה טובה.jpg
צוהלת ושמחה.jpg

Same Hood Production                                September 2020              

 

Collection and fashion design by:           TOMER EVEN ARI

Graphic & Art Consulting                             SHAKED SHAVIT

Models    Hillalee, Dray, Kiril Shabanov, Omri Rosengart. 

Photographers                            Guy Rashkovan, Ido Lavie.       

© 2020 SAME HOOD.  All rights reserved.